31 maja 2013

Łabędzie origami

Odnalazłam w szafie cztery łabędzie. Origami. Papier miejscami pożółkł i zrobił się brudny. Jednak efekt i miny znajomych były warte godzin pracy.


Łabądki poskładane są z setek takich trójkącików: 


A składa się je w ten sposób:


Opisowo:
 • tniemy kartkę na prostokąty
 • składamy nasz prostokąt na pół
 • następnie wyznaczamy jego środek i zaginamy boki do środka
 • zaginamy kanciki do środka
 • całość składamy na pół
Powinien powstać nam trójkąt który z jednej strony ma otwory. Będziemy w nie wsuwać nóżki naszego trójkąta. Zależnie od tego będą powstawać różne kształty.


Tak mniej więcej wyglądają elementy. Z pierwszego od lewej <gdy wsuwamy obydwie nóżki w kieszonki jednego trójkąta> powstaje nam szyja. Z pierwszego od prawej <nóżki wsuwamy do otworów dwóch trójkątów> będziemy budować łabędzia.


Początek jest najtrudniejszy ale zasada prosta. Robimy trzy lub cztery rzędy po ok 30-60 trójkątów w jednym. Potem zaznaczamy sobie jakoś połowy i od tego miejsca budujemy już o jeden mniej niż w poprzednim rządku. Tak powinny powstać nam skrzydła. Na koniec z jednej strony montujemy szyję i łabędź gotowy. 


Trójkąty można robić mniejsze lub większe, kolorowe. Podstawę zrobić większą. Taki łabędź jest ciekawym urozmaiceniem pokoju albo bardzo miłym podarunkiem. 
Tylko ostrzegam: zajmuje bardzo dużo czasu, zżera mnóstwo papieru i wciąga. 

Mam nadzieję że wyjaśniłam dość jasno, a jeśli nie: piszcie ;)

2 komentarze:

 1. Oh origami <3 Łabędzie chyba są najprostsze do zrobienia. Ja sama wyprodukowałam takich kilka i zrobiły furorę w mojej rodzinie. Moja babcia ma jednego do teraz. Już od dawna zabieram się do kupna kolorowego papieru i zrobienia czegoś w kolorach, ale chwilowo nie mam cierpliwości do składania tych wszystkich prostokątów. Pamiętam, że zawsze to zajmowało najwięcej czasu i wszyscy wokół mnie pomagali mi te prostokąty poskładać ^^ Nie ma to jak wspomnienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. super ! podziwiam wkład włożony:)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty