14 czerwca 2014

Renowacja przypinek!

Macie gdzieś stare przypinki, którym czegoś brakuje? A może pękła agrafka? Albo się starły? To żaden problem, możesz samodzielnie zrobić własne. 
Jedyne co nam potrzebne to:
  • stare przypinki
  • nożyczki
  • wydrukowane wzory, które chcemy użyć
  • ołówek


Bierzemy pierwszą przypinkę i po prostu ją rozkładamy na części pierwsze. Wystarczy wsunąć coś ostrego w miejsce ich łączenia <pilniczek lub cyrkiel> i podważyć.


Potem brutalnie i bez litości zdzieramy papier i folię.


Następnie przykładamy górną część przypinki do wzorku, zaznaczamy ołówkiem jakiej będzie wielkości i wycinamy, zostawiając duży zapas <około pół centymetra, o ile nie więcej> i następnie staramy się wyśrodkować wzór na przypince. Wtedy zaczynamy zaginać brzegi papieru do środka.


Gdy to już zrobimy wciskamy część z agrafką i gotowe! Taką przypinkę warto zabezpieczyć czymś. Wydaje mi się, że szeroka taśma klejąca dałaby radę, jednak nie mam jej chwilowo w domu, przez co moje przypinki nie nadają się na deszczowe dni
A co jak złamała się agrafka? Wystarczy wymienić ją na nową, mocniejszą.Prawdopodobnie niedługo na fanpage'u i na blogu pojawi się informacja o konkursie, dlatego serdecznie zapraszam was do lajkowania i obserwowania <3

1 komentarz:

Popularne posty